W dniu 5 listopada w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej odbyło się podsumowanie 23 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wręczone zostały, indywidualne , wyróżnienia dla organizatorów EDD w poszczególnych województwach. Wśród 60 wydarzeń które odbyły się na terenie województwa pomorskiego 5 zostało wyróżnionych przez Panią Profesor Małgorzatę Rozbicką – Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W gronie wyróżnionych są 2 dla których organizatorem lub współorganizatorem było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Wyróżniono „Weekend z archeologią „ który odbywał się w Gdańsku i Park Kulturowy – Osada Łowców Fok w Rzucewie gmina Puck.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Rzucewie wyróżniono min. za wystawy przygotowywane w nawiązaniu do obowiązujących tematów w danym roku i lata współpracy z miejscowym oddziałem NID- u w Gdańsku w zakresie Europejskich Dni Dziedzictwa

Jest to wyróżnienie dla wszystkich osób dzięki którym Europejskie Dni Dziedzictwa mogły być organizowane w Rzucewie. Początki były skromne ale z dumą możemy odnotować że impreza z każdym rokiem przyciąga wielu uczestników a nasza oferta staje się coraz bogatsza. Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są przez : Urząd Gminy w Pucku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck i Koło Gospodyń Wiejskich z Rzucewa . Uczestniczą w nich twórcy ludowi z terenu gminy i powiatu. Od lat wsparciem w organizacji Dni są mieszkańcy Rzucewa i uczestnicy dawnych prac wykopaliskowych. Nie sposób wymienić wszystkich , ale warto przypomnieć dwie osoby które towarzyszyły nam od zawsze a których już niema wśród nas : Pana Władysława Niemczyka – mieszkańca Rzucewa i twórcę pierwszych rzeźb łowców fok oraz Jurka Kamrowskiego z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku , dzięki któremu nasze rzucewskie wystawy miały zawsze wspaniałą oprawę plastyczną.

Słowa podziękowania ,za lata współpracy, kieruję do Pani Doroty Hryszkiewicz – Kahlau – koordynatora Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie pomorskim i pracownika gdańskiego oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Dziękuję Wszystkim za pomoc w organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa i liczę na dalszą współpracę w następnych latach.

Danuta Król
Muzeum Archeologiczne
w Gdańsku

wyróżnienie_EDD

 

Osada Łowców Fok
Park Kulturowy Rzucewo gmina Puck

Godziny otwarcia
sezon letni:

wtorek-niedziela
godz. 8.00-16.00

Ceny biletów na wystawy:

Normalny - 4 zł
Ulgowy - 2 zł
(uczniowie, młodzież, emeryci, nauczyciele)

Przewodnik:

w języku polskim - 30 zł
w języku angielskim - 60 zł

Kontakt:


58 742 49 85
osada@okcsitpuck.pl
Osada Łowców Fok Park Kulturowy Rzucewo gmina Puck"

Wypromuj również swoją stronę

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rybackiego 

Realizacja Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"