W dniu 23 sierpnia na terenie Parku Kulturowego – Osada Łowców Fok w Rzucewie odbyła się II sobota z archeologią. Warsztaty krzemieniarskie i pokazy broni z epoki kamienia , prowadzone przez pracowników Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, odwiedziło ponad 200 osób. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z dawną obróbką krzemienia i skór. Wielu próbowało wykonać samodzielnie narzędzia krzemienne takie jak przed wiekami robili je dawni łowcy. Jak zawsze liczne grono uczestników próbowało swoich sił w rzucaniu oszczepem z krzemiennym grotem.
W imprezie uczestniczyli tak znamienici goście jak: Pani Zosia Stankiewicz wraz z młodzieżą z Klubu Kultury z Osłonina, Wójt Gminy Puck Pan Tadeusz Puszkarczuk i uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych z Pucka.
Wiele osób ,które spróbowały swoich sił w rzucaniu oszczepem, zapowiedziały swój udział w II Pomorskim Turnieju w rzucaniu oszczepem za pomocą miotacza z epoki kamienia , który odbędzie się w Parku Kulturowym w dniu 13 września br. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa .

Osada Łowców Fok
Park Kulturowy Rzucewo gmina Puck

Godziny otwarcia
sezon letni:

wtorek-niedziela
godz. 8.00-16.00

Ceny biletów na wystawy:

Normalny - 4 zł
Ulgowy - 2 zł
(uczniowie, młodzież, emeryci, nauczyciele)

Przewodnik:

w języku polskim - 30 zł
w języku angielskim - 60 zł

Kontakt:


58 742 49 85
osada@okcsitpuck.pl
Osada Łowców Fok Park Kulturowy Rzucewo gmina Puck"

Wypromuj również swoją stronę

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rybackiego 

Realizacja Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"