W pierwszych dniach wiosny warto wybrać się na spacer do Parku Kulturowego w Rzucewie Wytyczone trasy: edukacyjna i rowerowa ułatwiają zwiedzanie Cypla Rzucewskiego.
Przy ścieżce edukacyjnej możemy oglądać rekonstrukcje archeologiczne: chaty słupowej, półziemianki, pracowni obróbki siekier kamiennych pieca garncarskiego. Z platformy widokowej możemy podziwiać panoramę Półwyspu Helskiego, fragment Kępy Oksywskiej i Rezerwat Beka. Trasa edukacyjna została wytyczona w miejscach dawnych wykopalisk. Spacerując po rzucewskim lesie warto wiedzieć że w miejscu dzisiejszego lasu brzozowego w latach 20 – tych XX wieku było pastwisko. Przypominają o tym archiwalne zdjęcia wykopalisk z 1928 roku. W pobliżu „Chaty Kaszubskiej, na krawędzi wysoczyzny zobaczyć w można nasadzenia starych drzew owocowych, w części leśnej: brzozy, modrzewie, sosny, buki i dęby. Las dla wielu stanowisk archeologicznych stanowił przez wiele lat ochronę. Zalesienie w 1935 roku Cypla Rzucewskiego ochroniło część dawnej osady z epoki kamienia przed zniszczeniem Nadal badany historię dawnej osady. Wspomagają nas w tym specjaliści badający środowisko przyrodnicze. O rzucewski las dbają leśnicy z Nadleśnictwa Wejherowo. Powstanie Parku Kulturowego – Osada Łowców Fok w Rzucewie możliwe było dzięki współpracy władz samorządowych Gminy Puck z wejherowskimi leśnikami. Krajobraz i bogata historia Cypla Rzucewkiego warta jest obejrzenia.
Zapraszamy zatem do tego magicznego miejsca nad Zatoką Pucką.

Obecnie istnieje możliwość zwiedzania wystaw w Chacie Kaszubskiej on – line, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym ( 58 – 690 71 26) lub mailowym (osada@oksitpuck.pl).

Foto:
Archiwalne – Narodowe Archiwum Cyfrowe (3/1/0/101044/2)
pozostałe Danuta Król

Osada Łowców Fok
Park Kulturowy Rzucewo gmina Puck

Godziny otwarcia
sezon letni:

wtorek-niedziela
godz. 8.00-16.00

Ceny biletów na wystawy:

Normalny - 4 zł
Ulgowy - 2 zł
(uczniowie, młodzież, emeryci, nauczyciele)

Przewodnik:

w języku polskim - 30 zł
w języku angielskim - 60 zł

Kontakt:


58 742 49 85
osada@okcsitpuck.pl
Osada Łowców Fok Park Kulturowy Rzucewo gmina Puck"

Wypromuj również swoją stronę

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rybackiego 

Realizacja Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"